دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه ارشد رشته مدیریت بررسی اثر تعطیلات در بازار بورس اوراق بهادار تهران

thesis-download

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه اثر تعطیلات در بازار بورس اوراق بهادار تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

  1. خودرگرسیو (AR)، خودرگرسیو ناهمسان شرطی (ARCH) و خودرگرسیو ناهمسان شرطی تعمیم‌یافته (GARCH)، به مطالعه اثر آخر هفته در بورس اوراق بهادار تهران پرداختند. نتایج به‌دست آمده از تحقیقشان، عکس نتایج به‌دست آمده در بورس سایر کشورهاست. طبق یافته آنها بازدهی روز شنبه در کشور ما مثبت می باشد که دلیل آن‌ بیشتر بودن حجم خرید در این روز توسط سرمایه‌گذاران، نسبت به حجم فروش می باشد .در حالیکه در سایر کشورها بازدهی روز دوشنبه منفی می باشد. آنها دلیل این تفاوت را در الگوی معاملاتی سرمایه‌گذاران حقیقی سایر کشورها دانسته‌اند، در حالیکه در بازار بورس تهران، تأثیر رفتارهای هر دو گروه سرمایه‌گذاران حقیقی و نهادی مشابه می باشد. در نتیجه وجود اثر آخر هفته نشان می‌دهد بورس اوراق بهادار تهران در سطح ضعیف کارا نیست و افرادی وجود دارند که به خاطر وجود این اثر از فرصت‌های آربیتراژ بهره گیری می‌نمایند و بازده اضافی کسب می‌نمایند که با ریسک قابل توجیه نمی‌باشد.

نظری و فرزانگان (1390)، به مطالعه بی‌قاعدگی‌های دوره‌ای در بازدهی سهام عادی بورس اوراق بهادار تهران پرداختند. آنها از روش بازنمونه‌گیری بوت استراپ ناپارامتریک جهت مطالعه و

مطالعه اثر تعطیلات در بازار بورس اوراق بهادار تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Share article:

Permalink:
Add your widget here