پایان نامه مدیریت

مقاله رایگان با موضوع سیستمهای مدیریت

ایزو 14001 از شرکت S.G.S سوئیس گردید. پتروشیمی اصفهان با اعتقاد بر اینکه انسان اصلی ترین و مهمترین عنصر تولید و تکنولوژی و بهره برداری از منابع خدادادی است و باید سلامت وی در محیط کار به نحو مطلوب تأمین گردد ، در سال 1380 اقدام به استقرار سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001 نموده و بعنوان چهارمین شرکت در سطح کشور موفق به اخذ گواهینامه از شرکت S.G.S گردید. پتروشیمی اصفهان در سال 1376 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل ، و از تاریخ 24/11/1378 سهام آن در سازمان بورس اوراق بهادار تهران عرضه گردید.
براساس ارزیابی انجام‌شده توسط مؤسسه بین المللی BID (BUSINESS INITIATIVE DIRECTIONS) و گزارش مورخ 8/5/2012 این مؤسسه، شرکت پتروشیمی اصفهان را بعنوان یک شرکت پیشرو در زمینه استقرار سیستمهای مدیریت کیفیت جامع جهت دریافت تندیس طلایی QC100 (TOTAL QUALITY MANAGEMENT MODEL) در شانزدهمین دوره برگزاری این جوایز معرفی نمود.
در مراسم معرفی و اهدای جوایز که در تاریخ 24 و 25 ژوئن 2012 در شهر پاریس فرانسه برگزار شد گواهی INTERNATIONAL STAR FOR LEADERSHIP IN QUALITY AWARD و تندیس مربوطه به نمایندگان شرکت، آقایان طاهری و علیانی تقدیم گردید. لازم به توضیح است که مؤسسه BID از سال 1986 تاکنون مشغول فعالیت بوده و مهمترین هدف و فلسفه وجودی آن ارتقای فرهنگ کیفیت است. این مؤسسه تمام توان و امکانات خود را صرف ارتقای فرهنگ کیفیت، رعایت توسعه مداوم این فرهنگ در شرکتها در سراسر جهان نموده و در همین راستا هر ساله با اعطای جوایز و گواهینامه‌های بین المللی از شرکتهایی که این مسائل در آنها رعایت می‌شود، تقدیر به‌عمل می‌آورد.
«ما بر آنیم که با تنوع بخشی به محصولات و فعالیت های خود و با اتکاء به سرآمدی (طی دو دهه)، هلدینگ پیشتاز پتروشیمی در عرصه خدمات و محصولات مرتبط باشیم.»
این مهم ترین شعار و هدف مجتمع پتروشیمی اصفهان است که «اولین» تولیدکننده فرآورده های آروماتیکی در ایران به حساب می آید. هدف اولیه مدیران مجتمع پتروشیمی اصفهان از ایجاد چنین مرکزی، تولید بیش از 300 هزار تن مواد آروماتیک بود تا خوراک صنایع پایین دستی مانند شوینده ها، پلاستیک ها، الیاف پلی استر، نرم کننده های پلاستیکی، رنگسازی و صنایع نظامی در کشور با کمبود روبه رو نشود و این مجتمع از پس تامین همه نیازهای کشور به خوبی بربیاید.
در شرکت پتروشیمی اصفهان نیز ارزش هایی به عنوان اصل وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:
– تامین متوازن منافع و انتظارات تمامی ذینفعان شامل مشتریان، کارکنان، سهامداران، تامین‌کنندگان و جامعه 
– پایبندی به اصول اخلاق حرفه‌ای
– اهتمام به سلامت و ایمنی کارکنان
– توانمندسازی کارکنان و تشویق به ریسک‌پذیری، یادگیری، نوآوری، کار گروهی و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها

Share article:

Permalink:

Add your widget here